Veronika Remišová chce zavariť Ficovi: Navrhuje túto veľkú ZMENU!

Dátum:

Veronika Remišová plánuje zaraziť plány Roberta Fica, o ktorých opozičný poslanec hovoril na monitorovanej chate pri Leviciach. Na koaličnej rade predložila návrh na zmenu známeho paragrafu, ktorým môže generálny prokurátor zrušiť obvinenia.

Robert Fico okrem iného na monitorovanej chate hovoril aj o tom, že mal dostať odkaz od generálneho prokurátora Žilinku. „Bol Žilinka na východe a nechal odkaz cez toho podnikateľa, že sa nemusíme báť prijatia týchto zmien, pokiaľ ide o 363-ku a rozdelenie generálnej prokuratúry a špeciálnej prokuratúry, lebo že na to nebudú mať čas,“ povedal pred kamarátmi. Generálna prokuratúra však poslanie takéhoto odkazu rázne odmietla.

V prípade nahrávky z chaty sú pritom známe nové skutočnosti. V parlamente sa už do paragrafu 363 obul poslanec Alojz Baránik, ktorý navrhuje, aby mohol postup podľa paragrafu navrhnúť len poškodený a zúčastnená osoba, navyše len v neprospech obvineného. Aktuálne navrhuje zmenu aj Veronika Remišová.

Dnes som na koaličnej rade predložila návrh na zmenu sporného ustanovenia §363. Ten umožňuje generálnemu prokurátorovi vstupovať do trestného konania tak, že prakticky obchádza aj rozhodnutia súdov o väzbe, ale aj celom stíhaní. Tento paragraf sa stal zbraňou v rukách generálneho prokurátora a my sme videli, že na jeho základe sa rušia viaceré stíhania vo veľkých korupčných prípadoch. Práve na tento paragraf sa spolieha Robert Fico a jeho kumpáni z chaty. A práve zmien pri tomto paragrafe sa mafia najviac bojí.“ Remišová považuje túto zmenu za kľúčovú: „Vidíme, ako rastie agresivita tých, ktorým hrozí stíhanie za korupciu a rozsiahlu trestnú činnosť… Boj proti korupcii a mafii je preto základným kameňom pre lepšie, spravodlivejšie Slovensko,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Veronika Remišová

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...