11. mája bol schválený návrh zákona, podľa ktorého dôjde k transformácií úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, pričom do pôsobnosti ministerstva sa presunie aj oblasť regionálneho rozvoja. Nebolo žiadnym prekvapením, že nový rezort bude mať pod palcom Veronika Remišová.

Podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová bola v stredu (1. júla) poverená priamo Zuzanou Čaputovou viesť nové ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Prezidentka počas svojho príhovoru uviedla, že 44-ročná politička preberá rezort, ktorý môže zohrať kľúčovú úlohu pri premene Slovenska.

Remišová je rozhodnutá pustiť sa tvrdo do práce, pričom jej cieľom je zjednodušiť eurofondy, posilniť transparentnosť v informatizácií a zefektívniť regionálny rozvoj. ,,Pred nami stoja obrovské výzvy aj šanca posunúť Slovensko dopredu. Chcem pracovať v duchu služby občanom a Slovensku zo všetkých síl. Ďakujem za vašu podporu a pomoc, a zároveň pozývam všetkých čestných a šikovných ľudí, aby sa zapojili do nášho boja za lepšiu krajinu,“ napísala na sociálnej sieti nová ministerka. Aj keď ministerstvo nadobudlo účinnosť už od 1. júla, v prípade oblasti regionálneho rozvoja z agrorezortu nadobudne pôsobnosť až od 1. októbra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Veronika Remišová  |  Foto: FB/Veronika Remišová, Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR