Na politickej pôde stále neutíchajú spory medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom, pričom sa do tvrdej kritiky premiéra najnovšie pridala aj šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. Ak chcela ešte viac priliať olej do ohňa, tak sa jej to rozhodne podarilo!

Ministerka informatizácie sa vyjadrila k rozhodnutiu otvoriť materské a základné školy, pričom jej prekáža spôsob, akým boli zverejnené informácie zo strany ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Podľa jej slov tak všade vládne chaos, v dôsledku čoho školy i zriaďovatelia nevedia, ako majú konať. ,,O tom, ktoré školy sa otvárajú a ktoré nie, rozhoduje teraz pán bohviekto,“ poznamenala Remišová.

Vicepremiérka sa však počas tlačovej besedy venovala predovšetkým riadeniu vlády, ktoré považuje za neadekvátne. Podľa jej vyjadrení má koaličná strana Za ľudí ,,plné zuby“ súčasného spôsobu vládnutia. Matovičovi verejne vytkla, že dôležité informácie o epidemiologickej situácií sa nemôžu ministri dozvedieť zo sociálnej siete predsedu vlády.

Bývalej členke strany OĽaNO sa zároveň nepáčilo, že premiér nechal rokovania o otváraní škôl ,,plávať“ a na rokovaní vlády sa ani neobjavil. ,,Takýto spôsob riadenia už nemôže pokračovať,“ v závere skonštatovala politička, ktorá je presvedčená, že komunikácia medzi členmi vládnej koalície sa musí okamžite zlepšiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hnonline.sk  |  Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom, Za ľudí