Veronika Remišová radí Slovákom, ako ušetriť plyn: Stačí, ak znížia..!

Dátum:

Po ruskej invázii na Ukrajinu bolo okamžite zrealizované mimoriadne zasadnutie členov NATO, ktorí si pre Vladimira Putina pripravili tvrdé sankcie. Prezident Ruskej federácie má však Slovensko v hrsti a môže sa odplatiť zastavením dodávok plynu na našom území. Veronika Remišová je presvedčená, že pozná riešenie na vážny problém.

Slovensko je extrémne závislé od Ruska v prípade ropy a plynu. Mnohí politici, analytici i občania sa obávajú, že sankcie na Moskvu a jej predstaviteľov sa stanú katalyzátorom, aby nám Vladimir Putin zastavil dodávky plynu. Minister hospodárstva Richard Sulík sa snažil upokojiť situáciu vyhlásením, že na tento rok máme dostatok zásob, aj keby bola tuhá zima.

Rovnakého názoru je aj Eduard Heger, podľa ktorého sa vláda pripravuje i na možné alternatívy do budúcich rokov, aby sme neboli natoľko odkázaní na Rusko. S jasným riešením prišla Veronika Remišová. ,,Odborníci hovoria o tom, že ak EÚ zníži spotrebu plynu o približne 15 % a zvýši dovoz z iných regiónov, tak by sme sa v pomerne krátkej dobe mohli zaobísť bez dovozu plynu z Ruska. V domácnostiach vykurovaných plynom to znamená znížiť teplotu o približne 4 stupne,“ radí Slovákom vicepremiérka.

Šéfka strany Za ľudí je presvedčená, že aj našinci musia priniesť obetu, aby sme neboli od Ruska závislí donekonečna. Remišová je presvedčená, že oslobodenie od Ruska je mimoriadne dôležité, keďže zo zisku z predaja plynu financuje vojenskú techniku. Šetrenie plynom už zaviedla aj vo svojej domácnosti. ,,Nosíme teplejšie oblečenie, namiesto trička sveter, hrubé ponožky… Dá sa. Oproti utrpeniu ľudí na Ukrajine je to kvapka v mori. Ale tie kvapky robia more,“ dodala politička.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Veronika Remišová  |  Foto: Twitter, Pixabay, FB/Veronika Remišová

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...