Vianočná ruža sa stala neoddeliteľnou súčasťou Vianoc, pričom poteší viac ako akékoľvek umelé dekorácie. Pri kúpe má väčšinou krásne červené kvety, no mnohým Slovákom dlho nevydrží. Odborníci z relácie Nová záhrada prezradili, prečo je tomu tak, a zároveň dali niekoľko užitočných rád.

Mnohí z nás si kúpia vianočnú ružu, pričom jej pravý názov je “Prýštec najkrajší“ s vedomím, že po Vianociach ju vyhodíme, keďže listy opadnú alebo uschne. Stačí však veľmi málo, aby bol kvet plný života počas celého roka. Martin Čurda a František Lassak, odborníci z jojkárskej relácie Nová Záhrada, sa z tohto dôvodu rozhodli poradiť ľuďom.

Podľa ich slov sa často stáva, že kvet prepolievame, čo mu veľmi škodí. ,,Nesmie na ňu svietiť priamo slnko a nesmie byť ani v tieni, ideálne je rozptýlené svetlo,“ vysvetľuje Martin. František doplnil kolegu, že kvet pochádzajúci z Mexika ocení hnojivo, no nie je nutné ho presádzať či strihať.

Záhradkári na záver odporučili, aby po odkvitnutí vianočnej ruže ju skrátili a ostrihali asi o tretinu. Je nutné ju nechať na teplom mieste a naďalej ju rozumne polievať. Pri správnej starostlivosti vás môže rastlina potešiť aj nasledujúce Vianoce.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV JOJ  |  Foto: TV JOJ, Pixabay