Slovensko dnes po celom území bičuje mimoriadne silný vietor, ktorý dostal meno Mortimer. Nebezpečný má byť najmä na horách, výstrahy však momentálne platia všade. Ničivý vietor si podľa informácií polície vyžiadal už aj prvú obeť. Ďalší ľudia sú zranení, jeden vážne.

Obeťou víchrice Mortimer má byť iba 14-ročný chlapec z Nitry, ktorého počas prechádzky privalil strom a bol na mieste mŕtvy. „Ďalší žiaci sú zranení, jeden vážne,“ informuje na sociálnej sieti Facebook stránka Polícia Slovenskej republiky. Ako dodali hasiči, strom na cyklotrase pri futbalovom štadióne pod Zoborom v Nitre pri páde zasiahol tri maloleté osoby, z ktorých dve utrpeli zranenia rôzneho charakteru, pričom jedna udalosť neprežila.

Odporúčania pri silnom vetre

Polícia bude pravdepodobne čoskoro vyšetrovať aj konanie učiteliek zo základnej školy, ktoré žiakov v súčasných poveternostných podmienkach vzali na prechádzku. Podľa odporúčaní sekcie krízového riadenia Ministerstva vnútra by sa totiž občania pri silnom vetre nemali zdržiavať pri nestabilných prekážkach a predmetoch na voľných priestranstvách a v rámci možností obmedziť riadenie motorových vozidiel, a to predovšetkým tých ľahkých. Takisto platí, že by sme mali z balkónov odložiť všetky voľne položené predmety a zabezpečiť tiež domáce zvieratá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/policiaslovakia, HaZZ