Videli ste už niekedy vojačku, ktorá vyzerá skôr ako modelka, ktorá si práve odskočila z prestížnej módnej prehliadky? My vám jednu takú ukážeme a dokonca ide o mladú Slovenku, ktorá sa pre toto poslanie rozhodla sama.

 

O tom, že Slovenky patria k najkrajším ženám na svete už nepochybujú ani ľudia v najvzdialenejších krajinách sveta, ktorí sa s nejakou Slovenkou niekedy stretli. Krása si nevyberá a ženy, ktoré by sa mohli stať modelkami môžeme stretnúť nielen na každom rohu, ale aj v rôznych povolaniach. Svedčí o tom aj Tereza Demeterová, ktorá sa môže pýšiť neoficiálnym titulom Najkrajšia slovenská vojačka.

Keď sa povie slovo vojak alebo armáda, väčšina ľudí si automaticky predstaví drsných vypracovaných mužov, ktorí sú oblečení v uniformách. V niektorých krajinách však toto povolanie vykonávajú aj nežnejšie pohlavia, ktoré z radu vytŕčajú nielen tým, že sú nežnejšie, ale aj krajšie. O krásu nie je núdza ani v našej slovenskej armáde, ktorej súčasťou je aj Tereza.

Ešte nedávno však bolo všetko inak a toto 23-ročné dievča, ktoré pochádza z Prešova bolo obyčajnou študentkou systematickej biológie. Svoju krásu však zužitkovala aj ako príležitostná modelka, ktorá sa však napokon rozhodla ísť úplne inou cestou. Po absolvovaní vojenského výcviku sa z nej stala plnohodnotná členka ozbrojených síl.

Dôvodom tohto rozhodnutia je fakt, že jeden z jej rodičov slúžil vlasti od jej narodenia a odvtedy si vojenské prostredia zamilovala. Mužom okolo seba tak právom zamotá hlavu, no je úžasnú vyšportovanú postavu si pod uniformou všimnete len ťažko. Videli ste už niekedy krajšiu vojačku ako tú našu?

 

Zdroj: diva.aktuality.sk | Foto: FB/Terezka Tirkis