Je tomu práve týždeň, čo Slovenskom otriasol škandalózny prípad rasizmu, ktorý sa mal odohrať počas prvého svätého prijímania detí v Bazilike svätého Mikuláša v Trnave. V Hrubom kostole sa mali voči 11-ročnej Lucii ohradiť rodičia účastníkov sviatosti, ktorí mali na kňaza tlačiť, aby dievčatko sedelo v inej lavici ako ostatní.

Uplynulú sobotu došlo v trnavskej farnosti k mimoriadne šokujúcemu prípadu, keď sa rodičia približne 10-ročných detí postavili voči dievčatku tmavšej pleti. Rómka Lucia podľa nich nemala čo hľadať vedľa ostatných, pričom kňaza atakovali žiadosťami, aby bezbranná školáčka sedela mimo detí. Vo veci napokon zasiahol až župan Jozef Viskupič, ktorí dal farárovi ultimátum a oznámil, že buď bude dievčatko súčasťou prvého svätého prijímania bez predsudkov alebo ho bude doprevádzať priamo medzi deťmi s tým, že si ho posadí na kolená.

O pár dní na to, kedy sa incident začal riešiť ako celospoločenský problém a vyjadrili sa k nemu stovky ľudí nielen na sociálnych sieťach, mali k prípadu čo povedať aj rodičia detí. Tí tvrdia, že atak rozhodne nenastal v otázke rasizmu, ale z dôvodu, že mnohí si zobrali v piatok dovolenku, aby mohli upratať kostol, pričom práve mamička Lucie sa na ničom nepodieľala. Dievčatko taktiež údajne neabsolvovalo prípravu ako iné deti, pričom na prijímaní malo byť bez problémov aj ďalšie rómske dieťa. Následne sa k celej veci vyjadrila aj samotná cirkev, pričom ich slová si môžete prečítať >>>TU<<<!

Je tomu len zopár hodín, čo sa na sociálnej sieti Facebook opäť objavilo ďalšie šokujúce video z Trnavy, ktoré je však staršieho dáta, pričom tentokrát bol svojimi “ovečkami” napadnutý samotný kňaz farnosti. Kresťania sa do neho pustili priamo po svätej omši, kedy údajne zmenil jej kompletný úmysel. Po slovnom ataku sa do predstaviteľa cirkvi napokon pustil priamo v kostole jeden z prítomných, ktorý dokonca zdvíhal priamo v chráme božom na farára hlas a ktovie, ako by situácia dopadla, keby od seba mužov neodtrhli ďalší farníci. Ako sa zdá, problém v trnavskom kostole nie je otázkou len uplynulej soboty, ale dlhšieho obdobia.

Video z potýčky môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: Facebook