Nie je tomu tak dávno, čo internet obletelo video, ako bol z Boeingu spoločnosti United Airlines v Chicagu násilne vyvedený pasažier, ktorý pri tomto postupe personálu utrpel zranenia. Američania sa opäť nezapreli a prišli s novým videom, tentoraz “vystúpil” v hlavnej úlohe steward, ktorý vzal kočík matke s dvoma deťmi a následne sa takmer pobil s mužom, ktorý sa tejto ženy zastal.

Samotné video zobrazuje plačúcu ženu s dieťaťom na rukách po tom, ako jej bol pracovníkom Amerických aerolínii vzatý kočík, s ktorým ju mal údajne aj buchnúť. Ženy sa zastal jeden z cestujúcich, ktorý sa stewardovi postavil. Vo vyhrotenej situácii takmer došlo k bitke. Pracovník aerolínii je momentálne postavený mimo služby.

Video natočil ďalší z pasažierov po tom, ako steward žene odňal kočík a takmer vôbec si nevšímal jej dieťa. Podľa slov plačúcej ženy, spočiatku jej ženské členky personálu povedali, že s kočiarom nebude problém, ale ak sa nezmestí do priestoru nad hlavami bude potrebné nájsť iné vhodné miesto. Následne však prišiel  “násilný” zamestnanec, ktorý jej napriek tomu, že sa mu situáciu snažila vysvetliť odňal kočík, a to spôsobom nie veľmi prívetivím. Nedbal ani na to, že žena cestuje s dvoma malými deťmi.

Zvyšok incidentu si môžete pozrieť na videu.

https://www.youtube.com/watch?v=MJWcLxfphqs

Predošlý prípad s vyvedeným pasažierom má už aj súdnu dohru a lekár, ktorý bol pri postupe personálu spred niekoľkých dní zranený, podal na spoločnosť žalobu. Ako sa vyvinie tento prípad nie je celkom jasné. Jedno je však isté, americké letecké spoločnosti to so svojim dôrazom v poslednom čase trochu preháňajú a mali by sa radšej zamerať na skvalitnenie služieb pre svojich pasažierov a popracovať na prístupe k nim.

Zdroj: dailymail.co.uk | Video: YouTube | Foto: YouTube