V pondelok sme vás informovali o žralokovi druhu Mako, ktorý bol zachytený neďaleko pobrežia na Makarskej riviére. V priebehu posledných hodín sa objavilo na sociálnej sieti ďalšie video, pričom tentokrát žralok priplával do plytkej vody pri brehu. Miestni sa vyjadrili, že nič podobné ešte nezažili.

Turistovi Michaelovi Braunovi sa podarilo natočiť video, v ktorom je zachytený žralok z druhu Mako pri meste Makarská. Tento typ žraloka je považovaný za človeku nebezpečného, pričom dorastá do piatich metrov. Je samozrejmosťou, že sa aj v oblasti Chorvátska objavujú morské zvieratá, aj keď len zriedka. Prekvapujúcim je však fakt, že čoraz viac plávajú k pobrežiu.

Pred pár hodinami totiž zazreli ďalšieho žraloka v obci Grebaštica neďaleko Šibeniku. Tento dokonca priplával do plytkej vody pri brehu. Miestni sa domnievajú, že mohlo ísť o modrého žraloka, ktorí je taktiež evidovaný ako človeku nebezpečný. Ľudia, ktorí v tejto oblasti žijú dlhé roky, sa vyjadrili, že išlo o naozaj vzácny pohľad, keďže v takejto blízkosti žraloka ešte nevideli.

Grebaštica pri Šibeniku

Pobrežie pri Makarskej

Zdroj: index.hr  |  Foto: Pixabay  | Video: YouTube