V posledných hodinách sa zbierajú škandály a nečakané udalosti v politickom a verejnom živote. Po tom, čo sa prevalilo, že naši najvyšší vládni predstavitelia mohli byť sledovaní a odpočúvaní, skončil Robert Fico na NAKA. Ten bol vypovedať ku kauzám exgenerálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Keď ale vyšiel, mal sa správať agresívne!

Okolo osoby niekdajšieho premiéra Roberta Fica je dnes mimoriadne rušno. Aby toho nebolo málo, na povrch vyplával škandál o možnom sledovaní a odpočúvaní vlády a vysokých predstaviteľov štátu. Predseda strany Smer mal navyše podľa zákulisných informácií, ktoré potvrdil Robert Kaliňák, ponúknuť Pellegrinimu svoje miesto s jedinou podmienkou. Ten však návrh odmietol a zo strany SMER-SD definitívne vystúpil!

Najnovšie ale spôsobil rozruch svojou prítomnosťou na Národnej kriminálnej agentúre. Tam sa Fico v stredu dostavil preto, aby sa vyjadril ku kauzám niekdajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Ako nominant Smeru sa mal vo svojej funkcií rozprávať s obvineným Marianom Kočnerom o kupovaní poslancov pri voľbe GP v roku 2010. Na ďalšej nahrávke mal zas bývalý minister financií Ján Počiatek požadovať od Trnku krytie vo veľkej kauze Tipos.

Po odchode z NAKA ale nebolo Ficovi príliš do reči a z oddelenia vyšiel nervózny. K redaktorovi denníka SME mal byť dokonca až agresívny, odtláčať ho rukami či tlačiť prstom do hrude, aby si sadol. Pokyny “stojte tu!” zaznejú niekoľkokrát v nahrávke, ktorú sa podarilo získať z vestibulu prezídia. Vypočuť si ju môžete vo videu nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk, YouTube/SME │ Foto: YouTube/HNtelevízia