K hroznej autonehode s tragickým koncom malo dôjsť v sobotu na pomerne frekventovanej ceste. Vodič luxusného Mustangu narazil do Škody Rapid v protismere a usmrtil 49-ročného vodiča. Ešte hrozivejšie sú slová svedkov strašného incidentu.

Hrozivá autonehoda sa odohrala v sobotu pred jednou hodinou popoludní na českej ceste medzi Vrchlabí a Špindlerovým mlynom. Vodič luxusného športového auta Ford Mustang narazil do Škody Rapid v protismere, pričom 49-ročný vodič Škody nehodu neprežil, kým jeho spolujazdkyňa skončila v nemocnici po pľúcnej ventilácii a prevoze vrtuľníkom.

Policajná hovorkyňa Ježková potvrdila pre Tv Nova smutné správy: „Ford Mustang pravdepodobne prešiel do protismeru a stretol sa so Škodou Rapid. 49-ročný vodič Rapidu nehodu neprežil, jeho 47-ročná spolujazdkyňa skončila v nemocnici.“ Mustang mal pritom riadiť 30-ročný muž, ktorý mal v aute aj 12-ročné dieťa, pričom obidvaja skončili s ľahšími zraneniami.

Svedkovia hroznej nehody vyhotovili video, ktoré vzniklo bezprostredne po incidente a na ceste ležia okrem kusov áut aj bezvládne telá. Podľa ich slov sa mal mladý vodič na športiaku naháňať s ďalšími vozidlami, na čo doplatil životom nevinný vodič v protismere. „Do Špindlu ohrozil každé auto, takmer mi zabil manželku,“ potvrdil jeden zo svedkov. Cesta bola po nehode uzavretá takmer do piatej, kedy sa podarilo po spolupráci všetkých záchranných zložiek sprejazdniť aspoň jeden pruh.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tn.nova.cz │ Foto: Facebook/Hasiči města Špindlerův Mlýn (JPO II)