Na dnešnom mestskom zastupiteľstve mesta Košice, ktoré je prístupné ako novinárom tak aj verejnosti sa zúčastnil aj kontroverzný novinár Martin Daňo. Polícia ho však nevpustila do sektoru pre novinárov, následne ho spacifikovala a vyviedla von z miestnosti. Daňovi musela byť privolaná záchranná služba, ktorá mu poskytla ošetrenie.

[sociallocker]Prvé problémy nastali už pri vstupe Martina Daňa, ktorý si nedával servítku pred ústa a vyhlásil, že Raši je zlodej. Pravdepodobne toto bolo prvou príčinou, prečo mu polícia začala obmedzovať vstup. Okrem mestských policajtov bola privolaná aj štátna polícia, ktorá pri vstupe kontrolovala ako novinárov tak aj širokú verejnosť.

Po vstupe do rokovacej miestnosti si chcel Martin Daňo sadnúť na miesto vyhradené pre novinárov, v čom mu začala brániť mestská polícia. Pýtali od neho novinársky preukaz. Žiaľ to, čo im p. Daňo predložil polícii nepostačovalo. Čo však konkrétne požadujú a ako má novinársky preukaz vyzerať vysvetliť nevedeli. Preto sa spomínaný novinár vybral na “svoje” miesto kurióznym spôsobom – začal skákať po laviciach.

“Chcel som len zaujať miesto tam, kde mÁm prÁvo byŤ – medzi novinármi. na nikoho som neútočil ani nebil! len som volil inú cestu za mojim zÁkonným prÁvom!”

Polícia neváhala a novinára spacifikovala. Spôsob, ktorým to spravila je však drsný a podľa reakcie ostatných “kolegov” aj neprimeraný. Pri poslednom skoku chytil príslušník Mestskej polície mesta Košice p. Daňa za nohy a nechal ho spadnúť tvárou na zem. V miestnosti sa začalo hlasno ozývať skandovanie – “gestapo, gestapo, gestapo”.

Následne bol predvedený na policajnú stanicu, kde strávil 10 hodín. Podľa slov M. Daňa ho polícia držala v miestnosti bez kamier, kde ho bili, ruky mu spútali tak silno, že mu skoro odumreli dlane. Polícia jeho čin klasifikovala ako prečin výtržníctva. Prinášame vám aj vyjadrenie náčelníka Mestskej polície mesta Košice.

Zdroj: Facebook, YouTube, Instagram

[/sociallocker]