Video Angely Merkelovej obletelo v priebehu pár hodín celý svet. Nemecká kancelárka prijala v Berlíne novozvoleného ukrajinského prezidenta Zelenskyja, no počas národnej hymny Merkelová všetkých poriadne vydesila. Jej telo sa totiž začalo nekontrolovane triasť.

Video Angely Merkelovej poriadne vydesilo divákov aj prítomných účastníkov ceremoniálu v nemeckom Berlíne. Kancelárka totiž prijala na návšteve novozvoleného prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenskyja, s ktorým prešli po červenom koberci, aby si vypočuli národnú hymnu.

Počas toho sa ale začala Merkelová nekontrolovateľne triasť. Tras celého tela, ktorý sa nedal nevšimnúť, pritom trval niekoľko desiatok sekúnd. Z videa je zrejmé, že obavy o nemeckú kancelárku mal aj samotný Zelenskyj, ktorý sa na ňu kútikom oka niekoľkokrát pozrel.

Merkelová napokon predstúpila pre novinárov, kde objasnila, čo sa stalo: “Medzičasom som vypila tri poháre vody, ktoré som zjavne potrebovala a už sa cítim veľmi dobre,” vysvetlila. V jej prípade však nešlo o prvú triašku na verejnosti. Za podobnými symptómami sa pritom môžu skrývať aj závažné zdravotné problémy od cukrovky až po neurologické ochorenia. Tras rúk pred pár mesiacmi potrápil aj Roberta Fica na tlačovej besede.

Zdroj: theguardian.com │ Foto: YouTube/Guardian News, ABC News