Slovenská republika nie je jedinou krajinou, ktorá musí v týchto mesiacoch bojovať s pandémiou koronavírusu. Kým u nás medzi politikmi dochádza predovšetkým k osobným útokom, v susedných Čechách je napätie také veľké, že došlo k fyzickému konfliktu priamo v parlamente!

Je to iba pár hodín, čo česká vláda rokovala o predĺžení núdzového stavu. K mikrofónu sa dostal aj poslanec Lubomír Volný, ktorý však nemal nasadené rúško. Politik Tomáš Hanzel, ktorý zasadanie viedol, upozornil kolegu, že mu vypne mikrofón, ak nebude dodržiavať protipandemické opatrenia.

Volný však zareagoval na výzvu priamou vyhrážkou. ,,Ja si pôjdem sadnúť vám do lona a poviem to do vášho mikrofónu,“ odpovedal predsedovi parlamentu. Napokon dostal jasnú stopku, no poslanec neváhal a jeho kroky viedli priamo k Hanzelovi, ktorému začal hovoriť do mikrofónu.

Zasiahnuť muselo niekoľko politikov, ktorí sa snažili dostať Volného pod kontrolu, v dôsledku čoho došlo k fyzickej potýčke. Privolaná bola aj bezpečnostná služba a problémový politik bol vykázaný zo sály až do konca zasadnutia. Česká vláda schválila predĺženie núdzového stavu do 21. februára, no doteraz ho ešte neschválil parlament.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: denikn.cz  |  Foto: IG/studionpodcast  |  Video: Streamable.com