Norbert Bödör si po štvrtkovom zasadnutí Najvyššieho súdu vypočul verdikt, ktorý poslal nitrianskeho podnikateľa do kolúznej väzby. Videokamery zachytili jeho posledné chvíle na slobode predtým, ako ho polícia odviedla v putách do Žiliny.

Norbert Bödör mal podľa rozhodnutia sudcu Michala Trubana ostať na slobode, kým Peter Kuba bude stíhaný väzobne. Kuba sa voči tomuto rozhodnutiu odvolal a v piatok sa rozhodne o jeho sťažnosti. Prokurátor zas podal sťažnosť voči Bödörovmu stíhaniu na slobode. Najvyšší súd po vypočutí obidvoch strán vo štvrtok rozhodol, že nitriansky podnikateľ napokon poputuje do kolúznej a preventívnej väzby v Žiline, aby sa tak zabránilo ovplyvňovaniu svedkov ako aj možnému pokračovaniu v činnosti.

Trojčlenný senát na čele s Martinom Bargelom svoje rozhodnutie oddôvodnil tým, že boli splnené všetky podmienky na vzatie do väzby a opieral sa pritom aj o svedecké výpovede dvoch obvinených, ktorí poukázali v kauze Dobytkár práve na Bödöra. O podnikateľovi, firme Bonul a Kubovej firme Roko pritom vyplávali na povrch aj nové informácie o tom, že medzi nimi dochádzalo k viacerým objemným peňažným transakciám.

Bödör, ktorý sa na súd dostavil 20 minút pred začiatkom v značkovom oblečení s tmavými okuliarmi na očiach, tak po vypočutí rozsudku skončil v putách a polícia ho previezla do žilinského zariadenia. Videokamery zachytili ešte posledné minúty podnikateľa na slobode a hoci neprejavil výrazné emócie, na čele sa mu objavili vrásky. Súd pritom kauzu Dobytkár označil za „monštruózny prípad korupcie na Slovensku, ktorý v dejinách našej samostatnosti nemá obdoby“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: YouTube/SME, Denník N