V súčasnosti čoraz viac ľudí začína žiť zdravo, konzumuje len zdravé potraviny, zeleninu, ovocie, prípadne len potraviny s označením Bio. Najnovším trendom v stravovaní sú ľudia, ktorí sú vegánmi, vegetariánmi, frutariánmi či konzumujú len surovú stravu, teda raw. Niektorí sa tak musia stravovať zo zdravotných dôvodov, iní to robia len z presvedčenia alebo preto, že je to “IN”. Nezachádzajú však niektorí už do extrémov?

Pani Zuzana Machová pridala na Facebook video, v ktorom rozpráva o šialenstve, ktoré spôsobilo práve zdravé stravovanie. Polovica ľudí s jej tvrdeniami súhlasí, iní ju zvozili pod čiernu zem. Na jednej strane myšlienka jej videa je pravdivá, pretože súčasné trendy v stravovaní pobláznili veľké množstvo ľudí, ktorí to preháňajú, ale na druhej strane má medzery v určitých faktoch. Napríklad vegáni nejedia celý deň len klíčky, môžu konzumovať plnohodnotné potraviny, ktoré sú náhradou za tie bežné. Existujú aj sladkosti, čokolády či pečivo pre vegánov.

[sociallocker]Aký je váš názor na rôzne obmedzenia v stravovaní? Schvaľujete to alebo si myslíte, že to niektorí naozaj preháňajú?

Foto/Video: Facebook[/sociallocker]