Anonymný odosielateľ rozposlal videá priamo z policajného útvaru, ktoré zachytávajú policajných funkcionárov v nelichotivom svetle. V jednom z nich má prebiehať v čase protipandemických opatrení večierok, kým na ďalšom sa zas používa Playstation počas služby.

Do redakcie Aktualít prišlo anonymné podanie, ktoré súčasťou sú kompromitujúce videá z policajného útvaru v Bratislave. Videá pritom zachytávajú policajných funkcionárov (zástupca veliteľa bratislavskej pohotovostnej motorizovanej jednotky a veliteľ jednej z čiat) v nelichotivom svetle.

Jedno video jasne odhaľuje prebiehajúci večierok, ktorý sa mal uskutočniť v čase prísnych protipandemických opatrení, kedy platil zákaz vychádzania a zhromažďovania sa. Aspoň jedna z osôb na zázname má byť pritom pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok. „Na videu sú, samozrejme, zachytení zase tí istí nedotknuteľní, ktorí si myslia, že okolo nich sa točí celý svet a môžu si robiť čo chcú. Takéto správanie sa funkcionárov, ktorí si z útvaru PMJ urobili doslova šenk, je absolútny vrchol úbohosti. Nehovoriac o tom, že po takýchto večierkoch slúžia aj na druhý deň ešte s alkoholom v krvi,“ tvrdia autori tohto podnetu.

Tak isto priložili video, ktoré odhaľuje hranie sa hokeja na Playstation počas pracovnej doby so slovami, že podriadení museli často čakať do skončenia zápasu, aby mohli prebrať potrebné pracovné záležitosti. Anonymné podania už na tomto útvare prebehli aj v minulosti, pričom sa hovorilo o nezákonných lustráciách, mobingu a bossingu, čo malo vyštvať z útvaru asi 20 policajtov. Podnety boli zaslané aj policajnej inšpekcii, ktorá v minulosti nič neodhalila, ako aj súčasnému policajnému prezidentovi Petrovi Kovaříkovi. Ten uviedol, že bude zrejme nutné urobiť poriadok a vec nechá prešetriť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky