Do triedy medzi prváčikov na základnej škole v Brehoch nabehli pracovníci sociálky a bez zľutovania vytrhli malého Marca z učiteľkinho náručia. Malý marco celý čas plakal a svedkami toho všetkého boli ostataní prváčikovia.

[sociallocker]Na videu je zachytené, akým spôsobom sociálka komunikuje nielen s deťmi samotnými, ale aj s tými, ktorí ich chcú chrániť. Na jednej strane sa obhajujú tým, že konajú pre dobro dieťaťa, avšak násilné odobranie dieťaťa, ktoré sprevádza zúfalý plač rozhodne z nášho pohľadu nie je cesta, ako dieťa chrániť.

Toto video a tento konkrétny prípad otriasol celým Slovenskom. Desivá scéna, ktorej svedkom sa stali ostatné deti v triede, sa odohrala uplynulý piatok. S plačom, krikom a so slovami: “Pusť ma!” odviedli pracovníci sociálky na základe súdneho rozhodnutia prváčika Marca zo školy, informujú o tom topky.sk.

Portál topky.sk ďalej píše: Do triedy nabehli súdny úradník, zástupkyňa zo sociálnej kurately a matka Blanka. Šokujúce zábery vháňajú slzy do očí a kladú otázku, ako je vôbec možný takýto postup kompetentných úradov. Marco sa od učiteľky nechcel odtrhnúť, kričal, plakal, kopal, hrýzol. Plakali aj ostatné deti v triede. Chlapca nakoniec matka s úradníkom nasilu odvliekla bez jeho vecí. Bunda a aktovka ostali v škole. Ako sa môže matka pozerať na trápenie vlastného dieťaťa a dopustiť, aby sa niečo takéto vôbec stalo?

 

Monika Kozelová, ktorá zverejnila video na svojom Facebooku, ďalej informuje, že Marco sa narodil ako nechcené dieťa. Jeho mama sa živila ako tanečníčka a prostitútka v nočných kluboch v zahraničí. Podľa jej známych užíva kokaín. Žena podstúpila v máji 2008 na začiatku tehotenstva interupciu. Tá sa nevydarila a na svet prišiel Marco. Voči nemocnici v Žiari nad Hronom sa domáhala náhrady škody, ktorá jej vznikla narodením dieťaťa.

O Marca sa od začiatku starala jeho babka, podľa všetkého veľmi svedomite. Matka finančne na syna neprispievala. Chlapček trpí niekoľkými psychiatrickými diagnózami, ako následok matkinho drogovania, fajčenia a pitia počas tehotenstva.

Jedného dňa sa ale matka rozhodla, že dieťa chce späť. Nasledovali súdne ťahanice. Dňa 11.5. tohto roku vydal sudca Okresného súdu v Žiari nad Hronom poverenie pre vyššieho súdneho úradníka, aby zabezpečil odňatie maloletého Marca tak, že odňatie sa bude realizovať 13.5.2016, a to v škole. Dnes je Marco s matkou na neznámom mieste, informuje portál topky.sk

Zdroj: topky.sk, Facebook Monika Kozelová | Foto: reprofoto [/sociallocker]