Záver pracovného týždňa bol mimoriadne divoký pre policajnú hliadku Obvodného oddelenia PZ Ružinov západ. Krátko pred pol piatou poobede mienili muži zákona zastaviť na Kohútovej ulici v Bratislave vodiča motorového vozidla zn. Fiat Marea, ktorý im však začal unikať.

Policajti po celý čas prenasledovania vozidla použitím výstražného zvukového a svetelného znamenia vyzývali vodiča k zastaveniu vozidla. Vodič aj napriek tomu výzvy policajtov nerešpektoval a bezohľadnou jazdou ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. Na Trenčianskej ulici dokonca s vozidlom narazil do stojaceho vozidla zn. Honda Civic. Unikajúce vozidlo sa policajtom podarilo zastaviť v blízkosti železničného priecestia na Ivanskej ceste.

Policajti následne pri vykonaní služobného zákroku voči vodičovi použili donucovacie prostriedky, a to hmaty, chvaty sebaobrany a putá, pri ktorých nedošlo k žiadnym zraneniam vodiča. Následnou lustráciou v policajných evidenciách bolo zistené, že vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a takisto má uložený platný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Vykonaná dychová skúška u vodiča požitie alkoholických nápojov nepreukázala.

Následne bol muž eskortovaný na príslušné policajné oddelenie k vykonaniu ďalších potrebných úkonov. Muž je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Prípadom sa v súčasnosti aj naďalej zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II.

Zdroj: Polícia SR