Ľudia sú rôzni. Kým mnohí susedia sa snažia medzi sebou vychádzať a chrániť si dobré vzťahy, v Halíči na južnom Slovensku nemôže byť o rovnováhe medzi obyvateľmi na istej ulici ani slovo. Tí majú totiž medzi sebou doslova peklo už dlhé roky.

Je tomu len zopár mesiacov, čo verejnosťou otriasol prípad Štúrovčanky, ktorá si 16 rokov s obľubou púšťala v povolených hodinách tú istú áriu dookola. S podobným, ak nie ešte horším problémom, sa však snažia vysporiadať tri rodiny z Haliče neďaleko Lučenca. Peklo zo života im majú údajne už desať rokov spôsobovať susedia, ktorí ich napádajú nielen psychicky, ale aj fyzicky.

Zdrvení rodina Švihlová, Žigová a Chovancová sa rozhodla prostredníctvom videa poprosiť o pomoc políciu, súdy a prokuratúru SR. Ako uvádzajú v krátkom dokumente, v dôsledku vyhrážok a neustáleho napádania sa boja vyjsť čo i len na ulicu alebo do záhrady. Vystrašení ľudia pritom nemajú strach len o svoje životy, ale aj o osudy svojich najbližších. Aj keď má predmetná situácia trvať pravidelne od rána do večera, v čase, kedy sa vracia do domu viackrát súdne trestaný člen rodiny, sa má všetko ešte vyostrovať.

Tvorca videa dal napokon priestor na vyjadrenie aj strane, ktorá má svoje okolie údajne terorizovať. K veci sa však vyjadrila len jedna zo zúčastnených. Susedov obvinila z čiernej mágie a urieknutia, kým z pozadia vykrikuje ďalší príbuzný a vulgárne nadáva. Dotknuté rodiny si dokonca museli nainštalovať videokamery, pričom záznamy v šokujúcom videu hovoria sami za seba.

Šokujúce video môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: YouTube