Počas bohoslužby v Chráme blažených hieromučeníkov Pavla Petra Gojdiča a Vasiľa Hopka v Bardejove došlo k šokujúcemu incidentu, ktorý pobúril prítomných veriacich, no aj celé Slovensko. Neznámy mladík sa totiž rozhodol narušiť omšu agresívnym spôsobom.

K incidentu došlo počas novoročnej bohoslužby, ktorú viedol 26-ročný gréckokatolícky kňaz. Počas jeho kázne pristúpil k nemu muž, ktorý mal na sebe oblečenú čiernu bundu s vulgárnym nápisom na adresu Boha. Kňaza následne sotil a jeho správanie naznačovalo, že chcel na neho zaútočiť.

Mladíkovi v ataku zabránili prítomní muži, ktorí ho vyviedli z kostola. Počas odchodu prítomným adresoval nemiestnu poznámku. Celou záležitosťou sa už zaoberá aj polícia. Neznámy Slovák je trestne stíhaný vo veci prečinu výtržníctva a momentálne mu hrozia tri roky za mrežami.

Kňaz sa k ataku vyjadril počas prednesu evanjelia. „Boh stále nám dáva šancu, nielen na Nový rok, stále nám dáva novú šancu vstať a kráčať za ním. Ale veľakrát, kvôli nášmu kresťanskému postoju, sme tŕňom v oku u ľudí a momentálne sme to mohli vidieť, že jednoducho človek nikomu nič neurobí a bude na neho zaútočené kvôli tomu, že je kresťan,“ povedal bardejovský farár, pričom je celý incident zachytený aj vo videu.

Video z kostola môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/ONline Bardejov  |  Video: Streamable.com