Americký podnikateľ Nick Stafford vôbec nepredpokladal, čo ho čaká. Kúpil si na podnikanie tri autá a chcel za ne riadne zaplatiť daň. Tu však vznikol problém, lebo úradníci mu nechceli poskytnúť priame telefonické kontakty na kompetentné osoby. Pomsta podnikateľa bola naozaj “sladká”.

[sociallocker]Nick Stafford priniesol úradníkom sumu 3-tisíc dolárov, ktorá prestavovala sumu vyrúbenej dane za jeho nové autá v minciach na fúrikoch. Spravil tak na protest proti neochote úradníkov dať občanovi priame telefonické kontakty na kompetentné osoby. Keď Nick potreboval čo najskôr nahlásiť svoje autá, nikto z úradníkov mu nebol nápomocný a neposkytol mu priame kontakty na kompetentné osoby. To podnikateľa naštvalo, preto vyskúšal, ako pochodí na iných úradoch. Z deviatich úradov, ktoré oslovil, sa však ani na jednom nevedel dopátrať na priame telefonické kontakty, čo ho poriadne nahnevalo a okrem udania vymyslel naozaj kurióznu pomstu. Svoju daň 3 000 dolárov priniesol v tých najdrobnejších minciach.

Keďže zákon povoľuje akúkoľvek platbu, úradníci museli mince prijať a počítať ich viac ako 7 hodín. Okrem naozaj ťažkej šichty musia úrady zaplatiť pokutu za neposkytnutie údajov občanovi. Štátny obhajca ihneď po vynesení tohto rozsudku osobne odovzdal p. Staffordovi priame telefonické kontakty na kompetentných úradníkov, ktoré teraz podnikateľ zdieľa na svojej webovej stránke. Tým chce uľahčiť vybavovanie úradných vecí ďalším občanom.

Zdroj: YouTube, gipchy.com[/sociallocker]