Neuveriteľná arogancia majiteľa motorového vozidla v týchto dňoch rezonuje celou Českou republikou. Uplynulú stredu kontaktoval mestskú políciu muž, ktorý vzhliadol na parkovisku v automobile, umiestnenom na priamom slnku, troch uväznených psov.

Uplynulú stredu dopoludnia kontaktoval mestkú políciu ustarostený muž, ktorý sa bál o životy vyčerpaných psov. Tí mali byť podľa jeho slov uväznený v automobile dlhé hodiny, pričom dva z nich už nereagovali na prítomnosť privolanej záchrannej zložky.

Vozidlo zahraničnej poznávacej značky bolo umiestnené na priamom slnku, pričom zvieratá nemali prístup k čerstvému vzduchu ani žiadnym tekutinám. “Vo vnútri sa nachádzali dvaja psi, ktorí nereagovali na vonkajšie podnety, ležali s vyplazeným jazykom a veľmi ťažko dýchali. Vzhľadom na celú situáciu dôstojníci zhodnotili stav ako krízový a okamžite začali konať. Pomocou teleskopického obušku rozbili okno a malátnych psov z rozpáleného auta vyslobodili von. Jeden zo psov nebol schopný chodiť. Po tom, čo zvieratá dostali vodu, začal sa ich stav lepšiť. Pri ďalšej kontrole vozidla začuli strážnici zo zadnej časti ťažké sípavé dýchanie. Pod prepravkami našli tretieho psa menšieho vzrastu. Na miesto bola privolaná odchytová služba mestskej polície a z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu taktiež hliadka Polície ČR. Zhruba pol hodinu potom sa k vozidlu dostal 20-ročný majiteľ,” uvádza vo svojej správe polícia Českej republiky.

Zdroj: Facebook/Městská policie hl. m. Prahy