Fanúšikovia na celom svete ho milujú! Pre Slovákov je národný hrdina, Francúzi bez neho nechceli svoju Tour a najnovšie sa do neho zamilovali v Poľsku. Peter Sagan je fenomén súčasnej svetovej cyklistiky nielen výkonmi, ale aj svojím správaním.

Na 74. ročníku pretekov Okolo Poľska má zatiaľ skvelú bilanciu. Prvú etapu vyhral a aj keď v tej druhej skončil pre neho len na ôsmom mieste, v priebežnom hodnotení pretekov je na skvelej druhej priečke. Svoje doterajšie vystúpenie v Poľsku ohodnotil pre web Bora-hansgrohe nasledovne: “Druhá etapa veľmi rýchla a končila sa hromadným šprintom. Náš tím odviedol výbornú prácu pre mňa, na čele pelotónu naši jazdci tvrdo pracovali, aby zabraňovali únikom. Žiaľ, bol som ´zavretý´ v závere a nemohol som šprintovať podľa svojich predstáv. Cítim však, že mám formu a silné nohy. Preto som optimista, čo sa týka ďalších etáp.”

Slovenský cyklista aj v Poľsku dokazuje, že mu humor nie je cudzí. Po víťaznej prvej etape s ním poľský redaktor spravil rozhovor a Peter všetkých prekvapil svojimi odpoveďami v Poľskom jazyku. A aj keď nie je jeho poľština bezchybná, srdcia fanúšikov si tým ihneď získal.

Rozhovor Petra Sagana pre poľskú televíziu:

https://www.youtube.com/watch?v=cT-Sku1fyUU

Zdroj: YouTube, Bora-Hansgrohe.com | Foto: YouTube, Twitter