Legendárna skupina Elán v októbri minulého roka poriadne prestrelila, keď zverejnila videoklip k pesničke s názvom ,,Bulvárne krysy“. Dielo hudobníkov ostalo ostro kritizované a dokonca sa ním v posledných mesiacoch zaoberala aj prokuratúra.

Elánisti si v kontroverznom klipe zobrali na mušku bulvárnych novinárov, pričom si vo videu musia unesení redaktori kľaknúť pre hudobníkov. Z hláv im následne stiahnu čierne vrecia a Jožo Ráž na nich mieri zbraňou. Napokon im Vašo Patejdl strekne do tváre vodu z detskej pištole, čo príde celej skupine náramne smiešne.

Na ikonickú legendu sa zniesla zo strany fanúšikov okamžitá vlna kritiky, pričom singel odmietli zaradiť do vysielania aj slovenské rádia. K hudobnému dielu sa napokon vyjadrila aj Zlatica Kušnírová. ,,Toto je hnus najhrubšieho zrna, keď toto človek urobí. Podľa mňa to treba zavrieť na psychiatriu. To nie je človek zdravého rozumu. Svojím spôsobom sa vysmieva Jankovi aj všetkým novinárom. Podľa mňa je to ľudský odpad,“ uviedla vtedy zronená matka jeho snúbenice pre cas.sk.

Videoklipom sa dokonca zaoberala aj Generálna prokuratúra, ktorá vyšetrovanie postúpila Krajskej prokuratúre v Bratislave. Vyšetrovateľ sa napokon 23. marca rozhodol, že nedošlo k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu, čiže muzikanti neporušili zákon. Mnohí Slováci tak zrejme zostanú sklamaní, keďže požadovali, aby členovia kapely dostali aspoň pokutu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

>>TU<<< (opens in a new tab)" rel="noreferrer noopener" class="aioseop-link">Videoklip si môžete pozrieť >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YouTube