Internet sa v posledných hodinách doslova hemží rozbúrenými reakciami Slovákov po tom, čo sa na verejnosť dostalo video z hlasovania o znížení platov poslancov. Aká ja však skutočná pravda? OĽaNO konečne reaguje!

Pred pár hodinami prebehla v NR SR 3. schôdza, ktorej program sa týkal opatrení ministerky spravodlivosti a ministra školstva ohľadne koronavírusovej pandémie. Z ničoho nič sa však odrazu prihlásil o slovo Marián Kotleba, ktorý navrhol zníženie poslaneckých platov. Z výsledkov hlasovania bolo zrejmé, že väčšina prítomných sa hlasovania zdržala, čo vyvolalo u Slovákov vlnu nevôle.

Skutočnosť je však taká, že Kotlebov návrh bol len procedurálny a nešlo o riadny návrh zákona s príslušnými náležitosťami a odôvodneniami, takže ani v prípade, že by súhlasilo všetkých 150 poslancov, by nemohol byť považovaný za platný. Poslanec OĽaNO Jozef Bubnár označil tento krok ĽSNS za premyslenú podpásovku:

Dostávam od vás mnoho správ, že ako sme sa my, poslanci OĽaNO, opovážili neznížiť si platy a nehlasovať za “úžasný Kotlebov návrh”. Ak dovolíte, rád by som vám ukázal, ako hnedí mužíci počítajú vo svojom marketingu s vašou nevedomosťou.

1. Technické vysvetlenie: Program včerajšej schôdze bol jasný. Urgentne, v zrýchlenom legislatívnom konaní, prijať uznesenia a opatrenia ministerky spravodlivosti a ministra školstva k pandémii. Kotleba z ničoho nič stlačil gombíček s názvom “procedurálny návrh” (je to návrh dodať alebo ubrať niečo z programu, procesu…) o tom, že všetci si teraz hneď poďme znížiť platy o 33 percent. Priatelia… Aj keby sme do nohy, 150 poslancov, hlasovali ZA, nič by sa neudialo, lebo ZÁKON (v tomto prípade o platoch v štátnej správe) sa NEDÁ zmeniť procedurálnym návrhom, ale IBA návrhom zákona, potom následne prvým, druhým a tretím čítaním, až napokon podpisom prezidentky. On to dobre vie. On iba dosiahol presne to, čo chcel. Fejsbukový status o tom, ako si tie “nenažrané prasce” nechcú znížiť platy… A pritom dobre vedel, že aj tak by sa nič neudialo… Tomuto sa v mojom chápaní hovorí hnusná podpásovka. A mnohí ľudia tu ich cielené a plánované vyplakávania šíria ako teplé rožky v nedeľu…


2. Sám premiér hovoril, že ak vyriešime všetky urgentné veci nevyhnutné pre zvládnutie COVID-19, bolo by dobré riešiť aj toto solidárne opatrenie. Ale NORMÁLNOU, PREDPÍSANOU cestou… Prosím vás, nešírme zlo počas tragickej doby… Nenávisť v ľuďoch je niekedy horšia ako vírus samotný… Držte sa, pekný deň všetkým… P.S. My v klube sme zatiaľ naklonení tomu, že keď vôbec našu prvú výplatu dostaneme, každý pomôže vo svojom regióne, bez veľkolepého PR, bez svetiel médií, konkrétnym ľuďom v núdzi. Či tak urobia aj ĽSNS-áci, to uvidíme.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Jozo Bubnar, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti