V týchto dňoch koluje internetom video, ktoré ukazuje spôsob, ako by sme mali po správnosti chodiť na veľkú potrebu. Vraj sa nejedná o žiadnu novinku, ale o fakt, ktorý je známy už poriadne dlho.

[sociallocker]Tvorca videa sa snaží širokej verejnosti vysvetliť, ako by sme mali vykonávať veľkú potrebu a prečo to všetci robíme zle. Najlepším spôsobom ako sa vyprázdniť je totiž zaujať pozíciu drepu, presne tak, ako to robia aj zvieratá. Ako uvádza portál focus.it, keď sedíme na záchode klasickým spôsobom, hrubé črevo sa ohne a zabraňuje tak jednoduchému vyprázdneniu. Pri veľkej potrebe vykonávanej v podrepe, je menší tlak na konečník a tak je aj menšie riziko nákazy hemeroidmi, či dokonca rakoviny hrubého čreva.

Danou problematikou sa zaoberalo už aj niekoľko vedcov, no snáď najdôležitejšou je štúdia z roku 2003, kedy izraelský vedec stanovil tri spôsoby vykonávania veľkej potreby. Podľa neho by sme mali sedieť na záchode, ktorý má výšku 42 centimetrov, 31 centimetrov alebo sa vyprázdňovať v drepe.

Zdroj: focus.it | Foto: depositphotos.com
[/sociallocker]