Seriál Oteckovia sa stal jednoznačne najobľúbenejším televíznym projektom minulého roka. TV Markíza počas pracovného týždňa priláka k obrazovkám tisícky divákov, ktorí s radosťou sledujú osudy a príbehy štyroch, po novom už piatich oteckov a ich rodín. Dokonca aj niektoré výrazy či pomenovania sa stali hitom širokej verejnosti.

Obľúbeného herca Mareka Fašianga poznajú diváci predovšetkým ako sympatického veterinára Tomáša, ktorý sa v seriáli prezentuje ako muž s charakterom a silným sociálnym cítením. Spoločnosť mu robí predovšetkým jeho dcéra Julka (Laura Gavaldová) s bohatou fantáziou, pričom svojho otca oslovuje “tatušo“.

Známe familiárne pomenovanie však nevzniklo len tak náhodou. Hlavnými mozgami Oteckov sú totiž Katarína Mikulíková a Hana Lasicová, ktorá je dcérou legendárneho herca a humoristu Milana Lasicu. Aj napriek tomu, že Hanka je matkou dvoch dcér, Ester a Stely, dodnes volá svojho otca “tatušo“. Považovala tak za dobrý nápad prepožičať toto pomenovanie aj do seriálu, čo sa veľmi rýchlo pozitívne ujalo aj medzi divákmi.

Zdroj: rtvs.sk |  Foto: Facebook/Milan Lasica, Facebook/Oteckovia