Čas, kedy by malo dieťa vstávať a následne ísť spať, je jednou z najdiskutovanejších tém medzi rodičmi i lekármi. Kedy je správny čas ísť do postele, aby nebolo dieťa ráno unavené či podráždené? Odpoveď priniesla najnovšia štúdia odborníka na výchovu.

Témou správneho času pri zobúdzaní a následnom odchode do postele detí sa zaoberala odborníčka na výchovu Stacey Carlsen. Je presvedčená, že deti by mali mať prísne stanovený režim na odpočinok. Aj keby iba znudene pozerali v posteli na strop, má ísť o dôležité pravidlo zavedené rodičmi.

Dôvodom je predovšetkým správny vývin mentálneho, duševného i fyzického zdravia. Až 80 % rastového hormónu sa totiž produkuje v prvej fáze spánku, v dôsledku čoho dochádza k uvoľňovaniu hormónu. Nedostatok odpočinku tak môže viesť k pomalšiemu vývoju dieťaťa či dokonca k oneskoreniu rastu.

Stacey sa na základe dlhoročných skúseností rozhodla s kolegami vytvoriť tabuľku, ktorou sa inšpirujú rodičia po celom svete. Aj napriek tomu, že sa objavili i negatívne reakcie ľudí, ktorí sú ovplyvnení pracovným časom, mnohí z nich sa s rozpisom absolútne stotožnili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: takprosto.cc  |  Foto: takprosto.cc, Pixabay