Od 15. mája vstúpil do platnosti nový zákon, ktorý pripravil viaceré zmeny v spojení s technickou a emisnou kontrolou. Nový systém sa už realizuje aj v praxi, pričom tisícky áut dostali označenie ,,dočasne nespôsobilý“. Ďalším problémom je však aj nevedomosť vodičov, ktorí netušia, kedy im končí platnosť STK.

Od 15. mája vstúpil do platnosti nový zákon, ktorý pripravil viaceré zmeny v spojení s technickou a emisnou kontrolou. Na staniciach technickej kontroly boli nainštalované kamerové systémy, a taktiež sa schválili opatrenia na lepšie vykonávanie uvedených kontrol. Rovnako sa však sprísnili aj samotné emisné limity.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR však vidí problém aj v nezodpovednosti vodičov, ktorí často netušia, kedy im končí platnosť STK. Z tohto dôvodu sa nemusia dostať včas na kontrolu, vďaka čomu vzniká preplnený poradovník a množstvo sťažností na prístup pracovníkov, ktorí sú zodpovední za schválenie emisnej a technickej kontroly.

Práve preto sa kompetentní rozhodli posielať SMS správy vodičom, ktorým končí platnosť STK, a to 60 dní pred koncom. Taktiež však vznikla aj databáza, pri ktorej sa už nemusíte spoliehať na správu od štátu. Stačí, ak na stránke OverenieSTK.sk, ktorú nájdete —TU—, zadáte ŠPZ vozidla. Systém vám vyhodí poslednú uskutočnenú kontrolu, a taktiež dátum, kedy by ste mali opäť prejsť kontrolou.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: overeniest.sk, Pixabay