V sobotu sa v hlavnom meste konalo protestné zhromaždenie, ktorého sa zúčastnili tisícky Slovákov. Tí pricestovali do hlavného mesta, aby vyjadrili svoj názor na vládne nariadenia ohľadne očkovania vakcínami. A hoci sa opozícia verejne zastávala názoru, aby bolo očkovanie nepovinné, na proteste sa neukázal ani Robert Fico, ani Peter Pellegrini.

Vláda schvaľuje nariadenia, ktoré komplikujú život nezaočkovaným občanom, no hlavu v smútku majú aj nezaočkovaní pendleri, ktorí potrebujú jedenkrát týždenne absolvovať testy na Covid. Proti týmto opatreniam sa prišli tisícky Slovákov vzbúriť v sobotu poobede na bratislavskom Námestí slobody. Pred Úradom vlády sa zhromaždili s transparentmi či vlajkami.

Na proteste sa zúčastnil šéf strany SNS Andrej Danko, no aj predseda ĽSNS Marian Kotleba či predseda hnutia Republika Milan Uhrík. Napriek tomu, že sa voči očkovaniu ohradil v diskusiách Robert Fico či Peter Pellegrini, na proteste sa neukázali. Kým Fica sa podarilo odfotiť s flaškami vína na motorke, Pellegrini si užíval s rodinou a fotku zavesil aj na sociálnu sieť so slovami: “Byť s rodinou je najviac.” Občania Slovenska sa ale do lídrov opozície v komentároch poriadne obuli.

Mali by ste byť teraz so svojim národom v Blave a nie sa tu predvádzať, ako sa máte dobre !!!!” rozhorčila sa Katarína. “Prepáčte, určite byť s rodinou je najviac, ale dnes ste mali byť v Bratislave, kde vás ľudia potrebovali a hlavne veria vám, s rodinou ste mohli byť v nedeľu, ale dnes ste mali ísť podporiť slovenský národ, aby videli, že naozaj stojíte pri nich nielen ústne, ale aj fyzicky,” odkázala Eva. “Nemali ste byť v Blave a podporiť štrajk? Vy si už len sadnete k moci. Som sklamaná,” dodáva Viera, pričom podobných komentárov bolo na profile expremiéra požehnane.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini, Smer – SD │ Foto: YT/HNtelevízia, FB/Peter Pellegrini