Známy účastník Farmy 13 Zdeněk Valent sa krátko po vypuknutí vojnového konfliktu na Ukrajine rozhodol pre radikálny krok. 33-ročný farmár, ktorý získal prezývku Viking, odišiel na Ukrajinu, kde sa priamo zúčastňuje obranných bojov. Teraz sa mu dostalo nečakanej pocty.

Známy účastník Farmy, ktorého si diváci okamžite zapamätali ako Vikinga, sa po skončení reality šou rozhodol pre radikálny krok. Po tom, ako na Ukrajine vypukol vojnový konflikt,  33-ročný Zdeněk Valent požiadal českého prezidenta Miloša Zemana o dovolenie pripojiť sa k ukrajinskej armáde.

Napokon sa vydal na Ukrajinu na vlastnú päsť, pričom za službu v cudzom vojsku hrozí občanom 5 až 8 rokov za mrežami. Valent ale uviedol, že je pripravený čeliť trestnému stíhaniu a v prípade, že mu prezident neudelí výnimku, nevylučuje svoje zotrvanie na Ukrajine. Od začiatku invázie už prešli tri mesiace, no exfarmár je aj naďalej odhodlaný bojovať za našich východných susedov a aktuálne sa nachádza na bojisku.

Na sociálnych sieťach sa fanúšikom prihovára len sporadicky, keď mu to situácia umožňuje. Po dlhšom čase sa ale opäť ozval, pričom dôvod je viac ako nečakaný. Bývalý účastník reality šou sa totiž pochválil veľkou poctou, ktorej sa mu dostalo. Priamo od Ministerstva obrany v Ukrajine dostal Viking vyznamenanie Za zásluhy, s ktorým sa možno onedlho bude môcť vrátiť domov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

https://www.instagram.com/p/CeWjkyFFjd5/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

Zdroj │ Foto: IG/valentzdenek, Televízia Markíza