Moderátor Televíznych novín Viktor Vincze sa nemusí pravidelne pozerať len do kamery, no rovnako sa mieni dívať aj do zrkadla na svoju vlastnú tvár s príjemným pocitom. Kým mnohí venujú našej planéte len minimálnu pozornosť, Viktor s Adelou sa snažia žiť šetrnejšie a ak je to možné, využívať predovšetkým prírodné zdroje.

28-ročný moderátor Viktor Vincze sa snaží neustále napredovať, a taktiež byť príkladom pre svojich fanúšikov. Je tomu len zopár dní, čo sa sympatický mladík prihovoril Slovákom prostredníctvom sociálnej siete, aby sa s nimi podelil o svoj názor ohľadom emisíí. Teraz prichádza tvár Markízy s novým pohľadom, ktorý by však nemusel byť prospešný len pre jednotlivcov, ale dokonca celé mestá!

Viktor sa totiž začal zaoberať otázkou zavlažovania v súvislosti s víkendovými búrkami. “Ak by sme dážď zadržali na mieste, kde spadne, nielenže by sme sa vyhli tobogánom v uliciach, ale by sme aj schladili okolie, zlepšili mikroklímu a na polievanie nemuseli používať našu vzácnu pitnú vodu. Svokrovci takto za sezónu nazbierajú vo svojich obrovských nádržiach viac ako 20 tisíc litrov a na závlahu 10 árovej záhrady nepotrebujú ani kvapku z vodovodu,” nechal sa počuť Viktor, pričom priznal, že práve takto fungujú s Adelou.

“Pod 26 hektárovými záhradami Fitzroy v Melbourne 6 rokov funguje špičkový systém zadržiavania búrkovej vody, ktorou sa po vyčistení opäť záhrady zavlažujú. Park sa tak cez lejaky nemení na bazén a mesto navyše ušetrí 30 miliónov (!) litrov pitnej vody ročne. A to hovoríme o jedinej záhrade,” dodáva moderátor. Následne vyzval obce a ich primátorov, starostov i poslancov, aby sa začali zaujímať o túto možnosť, ktorou by mohli šetriť našu planétu. Dáte im o tom vedieť aj vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Viktor Vincze TV Markiza