Pred pár hodinami zasiahol svet tragický požiar jedného z najväčších skvostov francúzskej kultúry a histórie. Katedrála Notre Dame v Paríži skončila v ničivých plameňoch, pričom Francúzi sú z nešťastia zdrvení. Viktor Vincze má ale na katastrofu úplne iný názor!

15. apríl 2019 sa zrejme navždy zapíše do čiernej kroniky Francúzska. Chrám Matky Božej v Paríži, ktorý sa začal stavať už v roku 1163, zachvátil masívny požiar, po ktorom sa zrútila hlavná veža aj strecha katedrály. Požiar sa napokon podarilo hasičom dostať pod kontrolu, no následky sú desivé. Hoci sa nikomu nič nestalo, škody sú obrovské a francúzski boháči už ponúkli krajine štedré miliónové príspevky na rekonštrukciu Notre Dame.

K smutnej udalosti sa vyjadrili aj prezidenti ostatných krajín a francúzsky ľud si po požiari zaspieval spoločne skladbu Ave Maria, pri ktorej smútili nad národnou stratou. Viktor Vincze sa ale na celú udalosť pozerá celkom inak a na svojom profile zverejnil nasledovné slová: “SVETOVÁ TRAGÉDIA V NOTRE DAME? NEPREHÁŇAJME… Múry držia, veže stoja, zvony budú zvoniť. Zachránili Kristovu tŕňovú korunu, rúcho svätého Ľudovíta, výnimočný organ je neporušený. Zvládol to oltár, drevená kazateľnica, interiérové sviečky sa ani len neroztopili. No predovšetkým, nikto sa vážne nezranil, ani nezomrel. Čo teda tragédiou nazývajú davy smutných turistických fotiek a komentárov? ZHORENÚ DREVENÚ STRECHU,” napísal.

Po Viktorovom statuse sa ozvali ďalší ľudia, ktorí s ním súhlasili, no našli sa aj takí, ktorí tragickosť požiaru v Paríži pochopili: “Pre niekoho, kto v tej krajine nežije, to môže byť len drevo, pre iného kus histórie a dedičstva,” napísala jedna fanúšička, no pridala sa aj ďalšia: “Notre Dame je jednou z navýznamnejších stavieb. Je to história. Je znakom Paríža, ešte dokonca väčším ako Eiffelova veža. Zhorenie je obrovská tragédia, keďže táto stavba prežila už veľa toho.” Na záver sa do moderátora obula aj ďalšia žena: “Ja by som skôr chcela vedieť… prečo Vy, “známe tváre” máte stále pocit, že tá Vaša pravda a Váš pocit je ten správny?” odkázala Viktorovi, ktorý svoj “posmešný” komentár zverejnil len niekoľko hodín po smutnej udalosti.

Zdroj: Instagram │ Foto: Twitter