Olympijské hry sú len raz za štyri roky, napriek tomu strach o vlastné zdravie je u mnohých silnejší než túžba po reprezentácií svojej krajiny! No netreba sa im čudovať. Zdravie je predsa len jedno.

[sociallocker]Panika začína prevládať v posledných dňoch predovšetkým u tenistov. A nejde o nijaké neznáme postavy z úzadia. Z mužov sa odhlásili už dvaja hráči zo svetovej top10. Po finalistovi nedávno skončeného Wimbledonu a svetovej päťky Kanaďana Miloša Raoniča, ktorý bol jedným z kandidátov na zlato, sa odhlásila aj česká jednotka Tomáš Berdych, ktorý je už celé desaťročie v najužšej svetovej špičke. Pre českého tenistu to bola dokonca zrejme posledná možnosť účasti na olympiáde. Podobne sú na tom i tenistky. Do Brazílie nepríde svetová trojka Rumuka Simona Halepová či ďalšia česka Karolina Plíšková, ktorá prežíva najlepšiu sezónu kariéry. Tomáš Berdych sa ospravedlnil všetkým fanúšikom a predovšetkým Radkovi Štepánkovi, s ktorým mali patriť medzi favoritov štvorhrového turnaja. Radek má taktiež pred sebou poslednú olympiádu, teda aspoň podľa veku to tak vyzerá.

Všetci sa zhodli, že ich to veľmi mrzí, no zdravie je prvoradé. Uvidíme, koľko športovcov ešte odmietne účasť. Okrem tenistov neprídu aj niekoľkí golfisti, ktorí mali mať premiéru na OH.

Zdroj: idnes.cz | Foto: YouTube[/sociallocker]