Cestovné kancelárie sa zhodujú na jednom. Napriek tomu, že inflácia dosahuje extrémnych hodnôt a zo všetkých strán počuť nespokojnosť s platmi a pomer platov a tovarov a služieb, ľudia cestovali behom leta 2023 minimálne rovnako intenzívne ako pre rokom 2020, teda pred vypuknutím pandémie, ktorá vyŕazne ochromila dovolenkárov.

Konkrétne CK Satur nedávno analyzovala svoje leto 2023 a hoci, pochopiteľne, nevyzradila všetko, minimálne niektoré zaujímavé poznatky áno. Viete napríklad, kam cez ňu najčastejšie Slováci cestovali? Chorvátsko nevyhralo a Taliansko nebolo ani v TOP 5.

Tentokrát sa stalo víťazom leta 2023 Grécko (v súčte všetkých jeho ostrovov), zatiaľ čo pred Chorvátsko sa dostali aj ďalšie dve krajiny zo Stredozemia, a síce Turecko a Cyprus.

TOP 5 najnavševovanejších destinácií:

1. Grécko

2. Turecko

3. Cyprus

4. Chorvátsko

5. Egypt

Každopádne, to, že sa Chorvátsko nedostalo na vyššiu priečku a spomínané Taliansko, no ani Francúzsko, sa nedostalo do elitnej päťky, môže mať minimálne dva dôvody. Jedným je, že do týchto krajín mohli viac cestovať ľudia pomocou iných cestovných kancelárií, druhým, a možno ešte podstatnejším, je ten, že také Chorvátsko alebo Taliansko sú častým terčom individuálnych dovolenkárov. Nehovoriac o domácich pobytoch vrámci Slovenska či susedného Česka alebo Poľska.

→ NAJNAVŠTEVVANEJŠIE KRAJINY ZA ÚČELOM POZNÁVANIA (POZNÁVACIE POBYTY)

Prostredníctvom Bookingu a ďalších obdobných služieb nie je pre Slováka náročné si pár kliknutiami zajednať ubytovanie v Chorvátsku a za menej ako desať hodín tam doraziť autom. Naopak, také dovolenkové pobyty v Turecku či Egypte si drvivá väčšina ľudí zajednáva cez cestovné kancelárie, ktoré ponúkajú v cene aj letenky, transfery, poistenia či služby delegátov.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: Pixabay