Zatiaľ, čo pred zápasom s Belgickom malo Slovensko podľa štatistikov a ich analýz neveľkú šancu získať body a bolo dokonca kandidátom na posledné miesto v skupine, triumf 1:0 nad favoritom všetko zmenil.

Štatistici z Football Meets Data vypočítali, že v E-skupine európkseho šampionátu má síce najväčšie šance na postup po prvom zápase Rumunsko, no Slovensko je pre zmenu v tejto chvíli najväčším favoritom na víťazstvo skupiny.

Pravdepodobnosť, že ju Slovensko vyhrá, má byť podľa tejto ich analýzy až 41 %, na druhom mieste je Rumunsko (39 %), tretie Belgicko (15 %) a posledná je Ukrajina (5%), ktorá na úvod prehrala s Rumunmi nečakane hladko 0:3.

Program Slovenska na EURE: Tieto časy si zapamätajte!

V osemfinále by Slováci podľa analýzy, ktorá však po úvodných zápasoch v skupinách zďaleka nemusí byť presná a meniť sa bude po každom jednom výsledku, mohli naraziť na Rakúsko. Samozrejme, tých možností je neúrekom.

Čo sa týka pravdepodobnsti postupu, Slovensko ju má mať až 86%, čo je v podstate 6:7. Inými slovami, ak by ste dali do vrecka sedem guličiek, z toho šesť bielych a jednu čiernu, a následne jednu mali vytiahnuť, tak tá jedna čierna by aktuálne znamenala náše vypadnutie po skupinovej fáze a tých šesť bielych postup do osemfinále.

Rumunské šance sú až 92-percentné, Belgicko ich má 68-percentné a Ukrajina 36-percentné.

Kto vyhrá EURO 2024? Superpočítač urobil 1000 simulácií a … !

Zdroj: Football Meets Data | Foto: IG/szfofficial