Stravné lístky boli v posledných mesiacoch témou, ktorá polarizovala spoločnosť. Objavilo sa niekoľko návrhov zo strany poslancov ako efektívne využiť gastrolístky. Na zasadnutí vlády konečne došlo k finálnemu rozhodnutiu.

Nikto z poslancov neočakával, že sa využívanie stravných lístkov zo strany zamestnancov stane natoľko rozporuplnou témou. Kým jedna skupina politikov navrhovala ich úplne zrušenie, niektorí sa prikláňali k zvýšeniu hodnoty stravného lístka. Veronika Remišová dokonca navrhovala, aby sa dali gastrolístky využívať iba v reštauračných zariadeniach.

Richard Sulík začiatkom októbra oznámil, že došlo k dohode, podľa ktorej budú gastrolístky dobrovoľné. Celú legislatívnu úpravu mal napokon pripraviť minister práce Milan Krajniak, čo sa mu podarilo. Vláda SR totiž včera (4. novembra) schválila zmenu Zákonníka práce, ktorá umožňuje zamestnancovi vybrať si medzi stravnými lístkami alebo finančným príspevkom na stravovanie v rovnakej výške.

Radosť z prijatej zmeny neskrývala koaličná strana SaS. ,,Nezmysel, ktorý garantoval mastný príjem vybraným ,,gastrolístkvým“ firmám tak už nebude kváriť zamestnávateľov, zamestnancov, predajne potravín či reštaurácie. Už o pár mesiacov budú mať zamestnanci na výber, či chcú priamo peniaze alebo zbytočné papieriky a karty,“ uvádza sa na facebookovej stránke Sulíkovej strany.  

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: rokovania.gov.sk  |  Foto: FB/Sloboda a Solidarita, NR SR, markiza.sk