Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré konflikty hlavne medzi koaličnými stranami OĽaNO a SaS. Zdalo sa, že ich názory na jednotlivé návrhy sú natoľko rozdielne, že k vzájomnému kompromisu nedôjde. O to viac mnohých občanovi i politikov prekvapilo, keď Igor Matovič pred pár hodinami hrdo oznámil, že vláda schválila niekoľko dôležitých zmien.

Vláda včera (18. mája) pri rokovaní napokon predsa len schválila balík pomoci pre rodiny na zmiernenie následkov zvyšujúcej sa inflácie. Prvý z dôležitých bodov je jednorazový prídavok na dieťa, ktorý sa za mesiac máj zvýši o sumu 74,12 €. Rodičom tak bude v júni vyplatená jednorazová suma vo výške 100 eur. Finančný príspevok má dostať 1,12 milióna nezaopatrených detí.

Schválené boli aj návrhy ministra financií, pričom daňový bonus na dieťa do 15 rokov sa zvýši zo 47,14 eur na 70 eur. Od januára 2023 sa má táto suma ešte zdvihnúť na 100 eur. V prípade dieťaťa, ktoré je staršie ako 15 rokov, sa od júla prídavok zvýši zo súčasných 23,27 eur na 40 eur. I v tomto prípade vzrastie suma na 50 eur po januári 2023.

Taktiež sa zvýši aj prídavok na dieťa v sume 30 eur, no o sedem mesiacov to bude už 50 eur. Rodiny by mali zvýšenie prídavkov pocítiť v auguste tohto roka. Vláda sa zaoberala i voľnočasovými aktivitami pre deti od 5 do 18 rokov, pričom každý školák by mal dostať mesačne 50 eur. Rezort financií po rokovaní vlády navrhol, aby sa uvedené návrhy prerokovali v parlamente v skrátenom legislatívnom konaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Úrad vlády SR, Sme rodina