Nosenie ochranného prvku na verejnosti sa stalo na Slovensku desivou realitou, a predovšetkým už aj povinnosťou. Je nesmierne dôležité chrániť seba i svoje okolie. Stále však existuje množstvo občanov, ktorí nariadenia vlády a Úradu verejného zdravotníctva úplne ignorujú.

Skôr, než pôjde občan z domu von, či už do práce, k lekárovi alebo do obchodu, je nutné nasadiť si rúško, respirátor, šál, prípadne šatku. ,,Všetkým osobám sa zakazuje s účinnosťou od 25. marca 2020 od 00:00 hod. do odvolania vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest,“ uvádza sa v opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR.

Nariadenie však mnohí Slováci úplne ignorujú, pričom policajti rozdali už stovky pokút v hodnote 30 eur. Minister vnútra Roman Mikulec sa stal iba pred pár hodinami hosťom v mimoriadnej relácií televízie Markíza, kde oznámil, že vo vláde schválili nové uznesenie. V prípade, ak muži zákona prichytia občana bez rúška, okamžite dostane pokutu vo výške 1 000 eur v blokovom konaní. Týmto spôsobom chcú politici zamedziť ignorovaniu nastavených pravidiel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk, uvzsr.sk  |  Foto: Facebook/NR SR, Pixabay