Vláda rokuje o hromadnom testovaní detí: Remišová vybuchla od zlosti!

Dátum:

Počas prvej i druhej vlny pandémie koronavírusu sa poslanci počas rokovania vlády zamerali predovšetkým na pretestovanie dospelých Slovákov, keďže mnohé štúdie preukázali, že deti a mládež majú pri vypuknutí choroby veľmi mierny priebeh. Zdá sa, že sa situácia veľmi rýchlo zmenila, čo nahnevalo šéfku strany Za ľudí Veroniku Remišovú.

Na dnešnom (15. januári) rokovaní vlády sa objavil návrh o testovaní detí a mládeže, čo nepríjemne šokovalo ministerku informatizácie Veroniku Remišovú. Podľa jej slov sa k tejto téme nevyjadril ani ústredný krízový štáb na čele s odborníkmi.

Vicepremiérka je presvedčená, že do rozhodnutí vlády by sa mali omnoho viac zapájať odborníci. Jedným dychom upozornila, že sa konali už tri zasadnutia vlády spojené s protipandemickými opatreniami, no schôdze krízového štábu sa nekonali. Šéfka strany Za ľudí taktiež urýchlený postup jej kolegov považuje za neprofesionálny, pričom materiály k návrhu musia byť pripravené aspoň 24 hodín vopred, aby si ich poslanci mohli preštudovať.

Remišová otvorene povedala, že návrh zatvoriť 11-ročné dieťa doma, pričom sa bude musieť dať testovať, aby mohlo vyjsť aspoň na chvíľu na vzduch, je absolútne neprijateľné. Taktiež upozornila, že deti sú doma zatvorené už dlhé mesiace. ,,Je zbytočné, aby sme ich nútili testovať sa, keď chcú ísť do prírody. Musia chodiť von, aby sa aspoň trochu hýbali,“ povedala médiám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com  |  Foto: FB/NR SR, YT/Startitup, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...