Vláda predstavuje opatrenia, ktoré čakajú na všetkých nezaočkovaných obyvateľov. Medzi ne patrí jednoznačne aj pravidelné absolvovanie antigénových testov, ktoré si však musia už uhradiť z vlastného vrecka. Ministerstvo zdravotníctva prezradilo, koľko vás jeden taký test vyjde.

Momentálne vláda schválila nariadenia, ktoré by mali zamedziť príchodu nakazených Slovákov zo zahraničia nariadením očkovania alebo povinnou karanténou. Najnovšie nezaočkovaných obyvateľov obmedzila vláda aj v tom, že potrebujú pri prechode hraníc, návšteve akvaparkov, na svadbách či pri návšteve lekára výsledky testu.

Už od júla si pritom občania musia tieto testy hradiť samy. K zmene dôjde od 9. augusta, kedy sa stanovia jednotné ceny a pravidlá hradenia PCR aj antigénových testov. Ako potvrdila podľa Plusky hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, koalícia predbežne predpokladá, že PCR testy budú bezplatné aj nad rámec indikovaných prípadov, zrejme v počte dva testy mesačne.

Tento počet sa ale ešte upresní. Avšak antigénové testy nebudú zadarmo a občania budú musieť pri ich absolvovaní uhradiť manipulačný poplatok 5 eur. Testovanie bude prebiehať v nemocniciach, pričom zmeny vojdú do platnosti až v auguste, a nateraz tak platia pôvodné nariadenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/Pravda