Igor Matovič prišiel ako minister financií s návrhom na 500-eurové poukazy pre seniorov nad 60 rokov, ktorí sa nechajú zaočkovať. Poukazmi chce zároveň podporiť a odškodniť podniky vo viacerých sférach. Vláda dnes návrh odsúhlasila.

Matovič chce 500-eurové poukazy rozdať seniorom nad 60 rokov, ktorí sa nechajú do polovice decembra zaočkovať aspoň jednou dávkou. Poukazy by pritom mali slúžiť aj na finančnú kompenzáciu podnikov, keďže budú použiteľné na platbu v hoteloch, penziónoch, reštauráciách, divadlách, kaviarňach, kinách, no aj v kaderníctvach či v aquaparkoch.

Vláda o návrhu rokovala práve v stredu a podľa slov ministra Matoviča bol schválený: „500 € pre všetkých zaočkovaných 60+ … a tým stovky miliónov eur navyše mimo bežnej pomoci pre najviac dotknuté sektory… práve schválila vláda. Proti hlasovali jedine ministri SaS. Bohužiaľ, v parlamente sa proti pomoci dôchodcom a najviac dotknutým podnikateľom zrejme postaví aj celá opozícia … a návrh tým pádom neprejde. Uvidíme, pre koho je život dôchodcu cennejší ako trápnučké politikárčenie,“ odkázal.

Proti návrhu bola strana SaS a podpredsedníčka poslaneckého klubu Anna Zemanová vyjadrila postoj koaličného partnera jasne: „Trváme na svojom stanovisku, nesúhlasíme s 500-eurovým príspevkom,“ nechala sa počuť. Návrh teraz čaká schvaľovanie v parlamente.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia,, FB/Igor Matovic │ Foto: YT/SME