Sociálne siete poskytujú obrovský priestor na zdieľanie svojho názoru a myšlienok. Je absolútne prirodzené mať rôzny pohľad na danú udalosť či situáciu, no čoraz viac medzi nami žijú ľudia, ktorým už na pravde nezáleží. Ich cieľom je šíriť nenávisť a nespokojnosť.

Internet ponúka neobmedzenú možnosť na vyventilovanie svojej frustrácie. Aj napriek tomu je šokujúce, že sa nám aj na Slovensku rozmohol taký ,,nešvár“, ktorým sú hejteri. Sloboda prejavu sa v ich prípade mení na paľbu vulgarizmov a snahe aspoň emočne ublížiť danej osobe.

Vláda sa z tohto dôvodu rozhodla do Trestného zákona pridať nový trestný čin, ktorým je nebezpečné elektronické obťažovanie. Jeho platnosť nadobudne účinnosť už od 1. júla 2021. ,,Kto inému prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, počítačového systému alebo počítačovej siete úmyselne podstatným spôsobom zhorší kvalitu jeho života,“ uvádza sa v zákone.

Nový zákon sa zaoberá aj zneužívaním identity a ľuďmi, ktorí zverejnia nahé fotky či videá napr. svojich expartnerov, i keď im predtým daná obeť uvedené zábery dobrovoľne poslala. Páchateľovi hrozí odňatie slobody až na tri roky. Rozšírenie trestného zákona uvítala aj influencerka Zuzana Plačková. ,,Tak, tak, stop hejterom a negatívnej energií,“ napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/pravo_inak  |  Foto: IG/pravo_inak, Pixabay