Uplynulú stredu zasiahla celé Slovensko tragická dopravná nehoda, pri ktorej prišlo o život 12 pasažierov prímestskej autobusovej linky. Po strete s nákladným vozidlom malo nešťastie fatálne následky, pričom len o pár hodín neskôr dôšlo k ďalšej tragédii v Rožňave.

13. novembra sa na zlatomoravskej ceste neďaleko Malanty pri Nitre odohrala dopravná nehoda, ktorá si vyžiadala dvanásť obetí, pričom z päť z nich boli maloleté osoby. Vinníkom nehody bol vodič kamiónu, ktorý zboku narazil do autobusu plného cestujúcich, pričom pasažierov tvorili predovšetkým deti. K celej situácii sa okamžite vyjadrila prezidentka Zuzana Čaputová, ako aj Peter Pellegrini. Ten v momente ukončil svoju zahraničnú cestu na Cypre, prišiel na miesto tragédie, a taktiež navrhol vyhlásenie štátneho smútku.

Ten bol doposiaľ vyhlásený len deväťkrát, pričom naposledy súvisel s úmrtím prvého prezidenta SR Michala Kováča. Tentokrát si Slováci uctia pietnu spomienku na obete tragickej autonehody v Nitrianskom kraji 15. novembra štátnym smútkom, ktorý bude trvať od 08.00 do 20.00 h. Vlajky budú počas tohto dňa stiahnuté na pol žrde. Okrem iného je v rámci štátneho smútku upravená programová štruktúra verejnoprávnych televízii a zakázaná prevádzka hazardných hier.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini