Očkovacia lotéria vyvolala búrlivú diskusiu na politickej pôde, no i v spoločnosti. Existuje množstvo názorov na rozdávanie vysokých výhier zo strany štátu výmenou za očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Výnimkou nie je ani opozičná strana Hlas-SD.

Podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši je presvedčený, že vláda zbytočne vyhodí verejné peniaze na očkovaciu lotériu, ktorá však vôbec nemusí byť účinná. Politik zároveň upozorňuje, že štát bude stáť ďalšie štyri milióny eur rozsiahla očkovacia kampaň.

Bývalý minister zdravotníctva navrhuje údajne niečo účinnejšie, čo môže presvedčiť desaťtisíce ľudí. ,,Stačí jednoduchá vec- spolu so slovenskými koronavírusovými štatistikami zverejňovať, či nakazení, hospitalizovaní a ľudia na umelej pľúcnej ventilácií sú plne zaočkovaní a akou vakcínou,“ napísal na sociálnej sieti, pričom pravidelné zverejňovanie týchto dát žiada od súčasného šéfa rezortu zdravotníctva.

Bývalý smerák si myslí, že vláda nedokáže dostatočne poukázať na výhody, ktoré so sebou nesie očkovanie. „Som presvedčený, že ak by ľudia každý deň videli v našich štatistikách, že plne očkovaní sú podstatne chránenejší ako ľudia bez vakcíny, a videli by, ktorá vakcína je najúčinnejšia, s očkovaním by prestali váhať. A desiatky miliónov eur by sme mohli uvoľniť na preplatenie inovatívnych liekov onkologickým pacientom, ktorým môžu zachrániť život, alebo na diagnostiku a liečbu tých pacientov, ktorí pre koronakrízu museli na svoje vyšetrenia či liečbu mesiace čakať,“ uzavrel Raši.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Richard Raši  |  Foto: FB/Richard Raši, YT/Denník N