Vláda SR sa rozhodla pomôcť podnikateľom a živnostníkom, ktorých výrazne zasiahla pandémia koronavírusu. Finančná pomoc v hodnote viac ako 20 miliónov eur má tak ísť skupine ľudí, ktorej podnikanie je vážne ohrozené.

Po informácií ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka o veľkej finančnej injekcií do slovenskej ekonomiky prišlo veľké sklamanie. Podnikatelia a živnostníci začali hromadne vypĺňať žiadosti o finančnú pomoc. Mnohí sa však sťažovali, že ide o veľké množstvo byrokracie a peniaze sú stále v nedohľadne.

Krajniak odmieta obvinenie, že by bola žiadosť náročná. ,,Bežná žiadosť o úver alebo hypotéku má desiatky strán. Naša žiadosť o túto pomoc má zhruba dva a pol strany. Zredukovali sme to teda na minimum,“ uviedol minister na najnovšej tlačovke. Systém sa však na základe sťažností našincov zdokonalil a úradníci už denne zaevidujú okolo 7-tisíc žiadostí, kým pred pár týždňami to bolo len približne 1 300.

Zmena nastala aj v podaní žiadosti a následnom vyplatení peňazí. „Teraz, po podpise zmluvy s úradom práce, už budú podnikatelia vypisovať iba výkazy strát, ktoré pošlú e-mailom. Už to všetko pôjde rýchlejšie,“ dodal člen strany OĽaNO. Záujemcovia majú do 15. mája možnosť poslať žiadosť za marec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Milan Krajniak, OĽaNO  |  Foto: FB/NR SR, Milan Krajniak