Premiér Pellegrini potvrdil to, na čo čakajú slovenské rodiny už celé roky. Vláda konečne zvýši nízky rodičovský príspevok a pôjde o neuveriteľnú sumu až do 150 eur. Rodiny si tak budú môcť uplatniť oveľa vyššie príjmy, stačí, ak splnia túto jedinú podmienku.

Slovenské rodiny si konečne budú môcť aspoň trochu vydýchnuť. Vláda v rámci najnovšieho sociálneho balíčka ohlásila viaceré potešujúce zmeny. Až doteraz totiž rodiny s dieťaťom poberali po polročnej materskej veľmi nízky rodičovský príspevok v sume 220,70 eur. Tento prepad znášali ekonomicky veľmi ťažko a mnohí rodičia sa dostali do problémov alebo sa zadĺžili.

Pred pár hodinami ale ohlásil premiér Pellegrini na brífingu radostnú správu, že rodičovský príspevok sa konečne navýši. A nepôjde o žiadne centy či pár eur. Vláda sa totiž rozhodla pomôcť rodinám sumou až do 150 eur mesačne.

Pre rodiny, ktoré pracujú, sa mesačný rozpočet zvýši o plných 150 eur a matky, ktoré predtým, ako nastúpili na materskú nepracovali, si polepšia o 50 eur. Okrem tohto rázneho kroku vláda zdvojnásobila daňový bonus na dieťa a rovnako pomôže jednorazovým finančným príspevkom pred nástupom prváka do školy.

Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini │ Foto: Pixabay