Vladimir Putin reaguje na útok: Verejná výzva pre ukrajinských vojakov!

Dátum:

V posledných týždňoch sa skloňovalo niekoľko scenárov v spojitosti s napätím medzi Ukrajinou a Ruskom. Žiaľ, najhorší z nich sa napokon potvrdil, keďže Vladimir Putin nariadil útok vo východnej časti Ukrajiny. Na jej území sa tak nachádzajú tisícky vojakov a veľké množstvo vojenskej techniky. 

Ruský prezident pred pár dňami uznal nezávislosť separatistických oblastí – Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky. Dokonca so separatistami uzavrel zmluvy o priateľstve. Ukázalo sa, že vďaka podpísaným dokumentom môže Rusko zriadiť a prevádzkovať vlastné vojenské základne na týchto územiach.

Obe, dnes už samostatné republiky, sa tak stali spojencami Ruska. Aj z tohto dôvodu údajne lídri dvoch separatistických regiónov požiadali o pomoc s ,,odrazením agresie“ Vladimira Putina, keďže majú byť ohrozovaní zo strany ukrajinskej armády. Práve to má byť dôvod, prečo ruský prezident oznámil vojenskú operáciu vo východnej časti Ukrajiny.

Putin vo svojom verejnom vyhlásení následne vyzval ukrajinských vojakov, aby zložili zbrane a vrátili sa domov. Taktiež varoval ďalšie krajiny, že akýkoľvek pokus o zasahovanie do vojenských operácií Ruska bude viesť k zásadným následkom. Ruské ministerstvo zahraničných vecí vzápätí oznámilo, že reakcia Ruska na sankcie zo strany Spojených štátov bude rázna a citeľná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: edition.cnn.com  |  Foto: Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Nádherná nevesta: Krásna exfarmárka povedala svoje životné áno!

Reality šou Farma už onedlho odštartuje neuveriteľnú štrnástu sériu,...

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...